Prečo ísť na Kvetný víkend?

Autor: Lucia Švecová | 6.2.2016 o 14:15 | (upravené 6.2.2016 o 15:18) Karma článku: 1,85 | Prečítané:  305x

Ahoj! Čo hovoríš na plagát tohtoročného Kvetného víkendu? Prídeš? Dovoľ mi trochu ti pomôcť v rozhodovaní a vyrozprávať ti, čo Kvetný víkend znamená pre mňa.

article_photo

Pýtaš sa, ako som sa tam dostala? Bola som pozvaná celkom podobne ako ty. Kamarát mi ukázal plagát a opýtal sa ma, či nechcem ísť. A, budem k tebe úprimná, vôbec sa mi tam nechcelo. Och, kopec ľudí, bude to únavné, peniaze nazvyš tiež nemám… Lenže, keď ťa Boh niekde chce, dovedie si ťa tam. Keď ma teda pozývalo už veľa kamarátov, nezvládla som dlhšie odmietať. Kto by bol povedal, že ma tam čaká niečo až také veľkolepé?

A tak som prišla do Banskej Bystrice. A nestačila som zatvoriť ústa od úžasu. Už len to množstvo mladých ľudí, ktorí boli všetci plní akejsi nadprirodzenej radosti a túžili sa o ňu podeliť aj so mnou! Program bol úplne premakaný – každá časť sa dotkla inej časti môjho vnútra a všetky smerovali k tomu jedinému vrcholu, ktorým bol Kristus. Skvelé katechézy a workshopy od výmyslu sveta mi dali kopec nových myšlienok a čosi také praktické do každodenného života, čo mi vždy na podobných akciách chýbalo. No a samozrejme, nikde sa človek nenasmeje tak dobre ako počas voľného času na Kvetnom so všetkými priateľmi, ktorých hoc aj len práve spoznal. Dostala som veľkú milosť zavítať na Kvetný víkend po prvý raz akurát keď boli vzácnymi hosťami rodičia blahoslavenej Chiary Luce Badano. Och, na tom dievčati niečo muselo byť… Vlastne, na tom, čomu verila, pre čo žila. A tak moja túžba spoznať to – to, či presnejšie Toho, ktorého objavila Chiara a ktorý spájal všetkých tých ľudí tam – opäť nesmierne vzrástla.

Pár vecí sa v mojom živote zmenilo aj hneď po prvom Kvetnom víkende, no skôr ten víkend tak nejak odštartoval dlhý a stále trvajúci proces spoznávania Boha z novej stránky, počas ktorého On úplne pretvára moje srdce. Kvetný víkend pre mňa znamená neuveriteľne veľa. Nedokážem to ani dobre opísať. Začala sa ním pre mňa nová cesta objavovania Boha. Uvedomila som si, že nie som sama, ktorá hľadá a túži po Ňom. Zažila som to veľké spoločenstvo mladých ľudí v mojej diecéze, ľudí, ktorí žijú vedľa mňa, a teraz som s nimi vytvorila takéto nádherné spoločenstvo. Boh mi dal cez Kvetné víkendy neskutočné množstvo priateľstiev – či už nových, alebo zlepšil tie staré. Na Kvetnom víkende si ma pozval do Diecézneho centra mládeže kde veľmi buduje moje srdce a dáva mi ešte neskutočnejšie množstvo nových a veľmi hlbokých priateľstiev. Vďaka minuloročnému Kvetnému víkendu som sa dostala aj do spoločenstva bystrického zboru, ktoré mi tiež dalo neopísateľne veľa a v ktorom som zažila toľko úžasných chvíľ na ktoré budem vždy spomínať. Jednoducho, vždy budem Bohu vďačná za Kvetný víkend! Ďakujem DCM-ku a všetkým tým ochotným ľuďom, ktorí tieto víkendy pre nás organizujú.

Veľmi dúfam, že na Kvetný víkend prídeš aj ty a zažiješ aspoň zlomok tohto všetkého na vlastnej koži. Pretože to naozaj, ale naozaj stojí za to! Pozvi aj partiu, čím viac ľudí, tým lepšie.

Boh si ťa volá, tak už nečakaj a prihlás sa! -> http://www.dcmmajak.sk/registracia-info.html

 

P.S.: Tu si môžeš pozrieť ako bolo super minulý rok:

piatok - http://www.dcmmajak.sk/fotogaleria.html/65/kv-2015-piatok-27-3-2015

sobota - http://www.dcmmajak.sk/fotogaleria.html/66/kv-2015-sobota-28-3-2015

nedeľa - http://www.dcmmajak.sk/fotogaleria.html/67/kv-2015-nedela-29-3-2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?