Život za vieru

Autor: Lucia Švecová | 15.9.2014 o 22:23 | Karma článku: 6,66 | Prečítané:  392x

Khiria Al-Kas Isaac je 54-ročná iracká kresťanka, ktorej svedectvo vás doženie k slzám. Som úplne ohromený jej odvahou.  (Voľný preklad výzvy portálu CitizenGO) 

Islamskí džihádisti práve napadli jej dedinu Qaraqosh. Čakala smrť, keď jej prikázali, že musí konvertovať na islam, inak zomrie. No Khiria prežila a dôsledne to opísala: „Ihneď som teroristom povedala, že som sa narodila ako kresťanka a ak ma to má priviesť k smrti, radšej zomriem, ale ako kresťanka.“ Citujúc tridsiaty tretí verš desiatej kapitoly Matúšovho evanjelia, povedala: „Ježiš povedal: ‚Ktokoľvek ma zaprie pred ľuďmi, ja ho tiež zapriem pred mojím Otcom, ktorý je na nebesiach‘.“  

Taká odvaha! Celý rozhovor si môžete prečítať tu (v angličtine).

Khiria nie je sama. Tak, ako Khiria, aj ďalších 46 kresťanských žien bolo oddelených od svojich rodín. Žiadna z nich sa nevzdala svojej viery. Boli bičované a inak mučené desať dní, kým ich teroristi nútili ku konverzií. „Všetky sme plakali, no odmietli sme konvertovať,“ vraví Khiria, ktorá nemôže spať kvôli nočným morám z jej zajatia. Toto je neústupčivosť. Toto je viera. Toto je sila. Je to kontrast oproti štýlu viery, ktorý žijeme my, väčšinou bez prenasledovania, alebo aspoň väčšinou bez tohto typu prenasledovania.

Svedectvá z utečeneckých táborov sú tiež silné. ‚Zabijú nás, alebo nás predajú ako sexuálne otrokyne; sme vojnová korisť,‘ povedala jedna žena spomedzi kresťanských utečencov, ktorá je v piatom mesiaci tehotenstva... „Čo sa stane s mojím synom?“ Pýtala sa úzkostlivo.

Krutá zima sa blíži a oni stále žijú v stanoch. Navyše bolo ohlásené prepuknutie týfusu a dobrovoľníci sa boja epidémie cholery.

Toto je extrémna situácia. Musíme konať!

Prosím, pomôžte pripojením sa k výzve, adresovanej Európskej Únií, aby poskytla okamžitú ochranu prenasledovaným irackým kresťanom. Ako komunita si pred tým nemôžeme ďalej zatvárať oči.

http://www.citizengo.org/en/10475-real-help-persecuted-christians

Žiadame vás, okrem podpísania petície, aby ste to šírili medzi svojimi známymi a rodinou cez e-mail a sociálne siete. Situácia kresťanov v Iraku je znepokojujúca a zdrvujúca. Musíme nájsť riešenie. S vašou pomocou to dokážeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?