Máme radi našu školu

Autor: Lucia Švecová | 18.3.2014 o 21:20 | (upravené 18.3.2014 o 21:26) Karma článku: 4,22 | Prečítané:  332x

V predchádzajúcom článku ( http://luciasvecova.blog.sme.sk/c/350454/Skola-bez-hranic.html ) som písala o našom výnimočnom Katolíckom gymnáziu, na ktorom používame iPady. Sľúbila som, že zverejním aj video, na ktorom sme v tej dobe práve pracovali - tu ho máte (viď nižšie)

http://www.youtube.com/watch?v=58kONWcu5KE

Na tomto videu môžete vidieť iniciatívu výhradne študentov, ktorá sama o sebe svedčí o kvalite tejto školy. Svedčí o tom, že naša škola vychováva schopných mladých ľudí, ktorí radi rozširujú svoje zručnosti a vedia byť hrdí na svoju prácu. Svedčí o tom, že naša škola vytvára príjemné prostredie, vďaka ktorému sa študentom a profesorom lepšie spolupracuje a študenti majú svoju školu radi. Toto video je zároveň pozvaním pre všetkých deviatakov, ktorí stále zvažujú svoj výber strednej školy (ale aj pre iných stredoškolákov, ktorí uvažujú nad zmenou školy). Chce byť svedectvom aj pre ľudí, ktorí takúto výučbu odsudzujú, o tom, že táto výučba má skvelé výsledky (napríklad pred tým nebolo vídať toľko študentskej aktivity a vlastných projektov).

 

http://www.youtube.com/watch?v=nZlJQjuBjJI - iniciatíva profesorov

Toto video je zas iniciatívou našich skvelých profesorov a chce vám taktiež ukázať, že tento spôsob výučby je naozaj kvalitný.

 

Naša škola má skutočne veľké množstvo predností. Nenechajte sa ovplyvniť predsudkami o katolíckej škole či o premodernizovanom školstve. Príďte sa pozrieť a uvidíte. Chcem však zdôrazniť aj tie ostatné prednosti, pretože iPady nie sú všetko, čo v našej škole nájdete:

 

  • vynikajúci profesori - každý je kvalifikovaným odborníkom vo svojom obore, inšpirujú nás k lepším výsledkom a k väčšiemu nadšeniu pre štúdium, no nechávajú sa inšpirovať aj nami študentmi
  • rodinná spolupráca - niekomu môže prísť ako nevýhoda, že sme malá škola, kde každý každého pozná, a tak sa naše prešľapy šíria rýchlejšie, či profesori ostrejšie hodnotia. No ja si myslím, že tieto menšie počty študentov a profesorov sú skôr výhodou. Jednak fungujeme viac ako rodina - väčšina profesorov sa vždy snaží nejak vyjsť v ústrety a pomôcť nám, keď máme s niečím problém, viac im záleží na osobnom prístupe ku každému študentovi. V škole je oveľa rodinnejšia a priateľskejšia atmosféra, v ktorej sa lepšie učí nám aj profesorom. A samozrejme prejavuje sa to najmä v rodinnej spolupráci. Vždy spolupracujeme, či už vyjde návrh od študentov alebo profesorov, vždy si navzájom pomôžeme a zlepšujeme našu školu ako sa len dá.
  • Najnovšia hra nášho anglického divadla - bohatý program - stále niečo robíme, či už sú to aktivity vrámci školy, alebo po škole. Profesori sa veľmi snažia vyučovať aj zážitkovou formou, pomerne často sa preto vyskytujeme na rôznych exkurziách či prednáškach. Naša škola inšpirovala študentov k činnej aktivite a preto si aj my sami vytvárame kopec programu, ktorým jednak robíme niečo užitočné, no aj sa pri tom zabavíme. Čo sa týka poškolských aktivít, asi najväčšou je naše anglické divadlo. Scenáre píše naša pani profesorka angličtiny a hrajú (spievajú a tancujú) študenti. Každý rok sa pripravuje nejaké divadlo (v predchádzajúcom článku som uviedla linky na ostatné hry). Každý rok je to moderné a netradičné spracovanie rozprávky alebo iného známeho príbehu. Tento rok je to Snehulienka a sedem cudzincov (môžete si prísť pozrieť 2.4. o 10:00 do kultúrneho centra v Banskej Štiavnici - vždy hráme pre študentov iných stredných škôl a žiakov ôsmeho a deviateho ročníka na základnej škole).

Môžeme sa pochváliť aj mnohými absolventmi našej školy, ktorí sú už v súčasnosti úspešní, napríklad klavirista v kresťanskej hudobnej skupine, absolventka, ktorá šla ďalej študovať do Japonska, venuje sa módnemu návrhárstvu a už aj vyhrala niekoľko módnych súťaží, absolventka, ktorá študuje v Taliansku, absolventi, ktorí študujú v seminári, aj súčasná študentka, ktorá odišla na rok študovať do Ameriky, či už len samotný fakt, že takmer všetci naši absolventi boli vždy bez väčších problémov prijatí na vysokoškolské štúdium. Jeden bývalý absolvent napríklad teraz na našej škole učí.
Naša škola pokračuje v dlhodobej tradícií katolíckeho školstva v Banskej Štiavnici po rokoch komunistického režimu, kedy boli katolícke školy zrušené. No myslím, že sa nám celkom dobre podarilo nadviazať na vzácnu a dlhú históriu predchádzajúcich škôl. To, že sa o to opäť zaujímajú aj študenti, získavajú prehľad a dokážu si veci vážiť, môžete vidieť aj v článku študenta tretieho ročníka - http://www.katgymbs.sk/katgym/topmenu/dokumenty/alojz_sokol.pdf

Úspešný absolvent piaristického gymnázia v BS

Toľko k našej výnimočnej škole. Príďte sa pozrieť! Šírte pozvanie medzi ďalších deviatakov a stredoškolákov. Viac info ---> http://www.katgymbs.sk/katgym/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?