Nie je to nenávisť...

Autor: Lucia Švecová | 21.1.2014 o 18:45 | (upravené 21.1.2014 o 20:33) Karma článku: 4,76 | Prečítané:  512x

... čo ma vedie protestovať proti súčasným trendom. Nie je to homofóbia, nie je to diskriminačné myslenie, nie sú to predsudky. Treba rozlišovať medzi jednotlivými ľuďmi a lobistickými inštitúciami, ktoré majú zastávať „ich" názor.

Ak ste čítali moje články, asi si o mne myslíte, ako strašne neznášam homosexuálov a všeobecne iných ľudí, zvlášť nekresťanov. Rozhodla som sa to uviesť na správnu mieru. Začnem príkladom.

Predstavte si školu a prezidenta študentského parlamentu (a pár jeho prívržencov), ktorý má názory a návrhy všetkých študentov prezentovať a presadzovať na vyšších miestach. Študenti školy majú svoje názory a postoje, väčšinou podobné, i keď sa nájde skupinka s trochu odlišnými názormi. Prezident sa rozhodol zverejňovať a bojovať za názory tej menšej skupiny, ktorá má trochu iný názor, no neuvedomil si, že študenti sami si neželajú a nepovažujú za potrebné nejak extrémne ich pretlačiť. Riaditeľ a učitelia si taktiež myslia, že to nie sú nejaké akútne veci, ktoré by bolo treba bojovne presadiť. Lenže prezident si stojí za svojím, a tak tie názory trochu zveličí a tlačí viac. Keď to nejde, začne presviedčať študentov, ako je táto skupina diskriminovaná a podceňovaná a aké naliehavé je riešiť tieto otázky. Týmto tlakom presvedčí aj niektorých študentov z tej skupiny a tí začnú bojovať spolu s ním. Absurdným dožadovaním sa „práv" týchto svojich názorov a postojov vytvárajú škandalózne prípady, ktoré svojou škandalóznosťou rozdelia všetkých študentov na dve strany - jedni bojujú za ich presadenie, druhých ten škandál pobúri. Jeden učiteľ vtedy povie, že tieto prípady nasvedčujú nebezpečenstvu, ktoré ich názory a postoje prinášajú. Mali by sme to zastaviť. Čo sa stalo? Neodsúdil názory a postoje celej tej pôvodnej skupiny, ktorú akože prezentoval prezident. Odsúdil názory a postoje, ktoré prezentoval prezident a kvôli ktorým vznikli tie prípady. A preto sa aj niekoľko študentov z tej pôvodnej skupiny snaží zastaviť takýto sled udalostí. A teraz otázka na vás - ako racionálni ľudia, ktorí vidia celú situáciu, ako vznikla a ako prebiehala, povedali by ste, že tento učiteľ diskriminuje tú pôvodnú skupinu? Alebo by ste spolu s ním uznali, že treba zmeniť prezidenta?

Toto je to, na čo poukazujem. LGBTI nereprezentuje všetkých homosexuálov, ich život a ich názory. Dokonca aj keby reprezentovala, to, čo robí a snaží sa presadiť v rôznych štátoch, nie je to, čo všetci homosexuáli považujú za potrebné a nevyhnutné, niektorí to vôbec nepovažujú za rozumné. Keď ja odsúdim túto lobistickú činnosť LGBTI, znamená to, že odsudzujem všetkých homosexuálov a som proti nim? Ja si to nemyslím, a ak si to náhodou myslíte, tak vám chcem povedať, že v žiadnom prípade nebolo nikdy mojím zámerom odsudzovať ani nijak diskriminovať túto menšinu. Nevadí mi, keď spolu žijú. Vadí mi len to, že práve tá lobby sa snaží vnútiť tento spôsob života všetkým ako normu (podľa ktorej sa potom heterosexualita začne považovať za nenormálnu). Ja protestujem jedine proti tomuto.

Podobný prípad, hoci trošku opačný, je s Cirkvou. Treba si uvedomiť, že Cirkev je čosi ako inštitúcia, apoštolská Cirkev uchováva učenie Ježiša Krista v dogmách, ktoré boli spísané už takmer pred 2000 rokmi (a ktoré sa nemenia); ale Cirkev tvoria jednotliví ľudia, ktorí nesvedčia a neprezentujú Cirkev ako celok. Ľudia zvykli Cirkev odsudzovať na základe skutkov niektorých ľudí, na základe niektorých rozhodnutí. Áno, sú odsúdenia hodné veci, ktoré spravili a robia aj vyšší cirkevní hodnostári (niekedy aj pápež, pretože je neomylný len ex catedra - keď sa to týka dogiem) a, bohužiaľ, netýka sa to už len niektorých ľudí, ale väčšiny. No musíme byť presní v pojmoch. Môžeme odsúdiť tieto jednotlivé veci, ale nimi neodsudzujeme celú Cirkev, ako inštitúciu! A podobne je to s postojom Cirkvi! ku homosexualite. Cirkev (na základe dogiem, ako celok) neodsudzuje a nikdy neodsudzovala opačne orientovaných ľudí. Nevyznáva ich konanie za správne, ale neodsudzuje ich (presne tak, ako neodsudzuje hriešnikov). Ale samozrejme, Cirkev skutočne tvoria len ľudia a medzi nimi sa, bohužiaľ, nájde príliš veľa takých, ktorí týchto ľudí napriek tomu odsudzujú. Opäť sme však na začiatku, na základe týchto ľudí nemôžeme povedať, že Cirkev (ako inštitúcia, ako celok) odsudzuje homosexuálov.

Všetkými mojimi článkami som sa snažila upozorniť na konanie lobby. Uznávam, niekedy som písala citovo ovplyvnená a tak som možno niektoré veci podvedome zveličila. Ale nikdy nebolo mojím zámerom odsudzovať jednotlivých ľudí. Príkladmi, ktoré som uvádzala, som sa snažila upozorniť na absurdnosť situácie a vyburcovať vás, aby ste sa k tomu nestavali ľahostajne, či už sa prikloníte k mojim názorom, alebo nie. No a nakoniec, keď uvádzam príklad, je to príklad a nemyslím ním konkrétny prípad a konkrétnu situáciu, ktorá sa stala, takže sa v komentároch nemusíte pohoršovať nad tým, odkiaľ mám také informácie ;). Väčšinou používam trochu absurdnejšie príklady. V súčasnosti sa nič také nedeje, ale na základe mnohých prípadov v minulosti usudzujem, že takýto sled udalostí spôsobí niečo podobné ako tie príklady, ktoré uvádzam.

Ďakujem za pochopenie!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?