Boj za slobodu

Autor: Lucia Švecová | 14.1.2014 o 21:31 | (upravené 14.1.2014 o 21:38) Karma článku: 6,52 | Prečítané:  310x

Nachádzame sa v čase urputných bojov za slobodu. Takých dôb tu už bolo, táto sa však líši. Nejde totiž ani tak o fyzické utrpenie alebo utláčanie, spod ktorého sa musíme vymaniť, ako skôr o morálne otázky, predsudky a podobné veci. Na tom by nebolo nič zlé, lenže ľudia akoby zabudli, čo to vlastne sloboda je a čo je naozaj hodné takého boja. K tomu sme sa stali takými sebeckými, že každý chce vybojovať len to svoje pohodlie bez ohľadu na ostatných a z toho dôvodu potom hocikto hocijako mení a pohráva s definíciami elementárnych vecí. Výsledkom je obrovský zmätok, ktorým útočíme zvlášť na deti...

 

Áno, bohužiaľ práve deti, tí najmenší a najslabší, ktorých by sme mali, už len kvôli detským právam, najviac a najdôslednejšie ochraňovať, sú cieľom všetkých politických a morálnych bojov súčasnosti. Keď sexuálne zvrátenosti nechcú prijať dospelí - predpíšeme ich deťom. Keď homosexuálne páry nechcú prijať dospelí - dáme im deti, aby ich skôr prijali. Keď dospelí odmietajú byť slepo vodení štátom, aby na nich zarobil - budeme takto vodiť a „presúvať" do iných rodín deti, aby na tom zarobili sociálni pracovníci a náhradné rodiny. Deti sa stávajú len nástrojom na dosahovanie cudzích cieľov. A tak je to vo všetkých sférach života. V lekárskom biznise, ktorý nelieči, len udržiava pacientov ako stály prísun peňazí, sa najviac zarába na deťoch, pretože si len budujú imunitu a samozrejme ustarosteným a dôverčivým rodičom sa ľahko vnútia drahé lieky. Komerčnosť a neslušný obsah internetu najviac napáda deti, pretože sú možno trochu naivné, ľahko kliknú na všetko, potvrdia platbu a narobia rodičom kopec problémov, ktoré musia zaplatiť. Teraz sme sa teda rozhodli presadzovať slobodu práve cez a kvôli deťom.

Chceme deti viesť k slobode. Chceme ich učiť, že sú slobodné sexuálne bytosti, že nemajú byť zväzované stereotypmi a zvyklosťami svojich rodičov, že si môžu dovoľovať viac, ako ich vždy učili. Na druhej strane z nich dnešné školstvo vychováva hlúpe a slepé kravičky, takže vzniká sprostá, no priebojná generácia, ktorá utlačí naopak tých ostatných, no to je zas iný príbeh. Dobre teda, veďme deti k tomu, aby si sami vybrali. No napriek tomu im vnucujeme len svoje názory (aj to, že si majú sami vybrať, je iba náš názor). Sme proti kresťanom, ktorí akože „vnucujú" svoju vieru, ale my im vnucujeme rovnako len svoju „vieru" v to, že neexistuje nijaký boh, neexistuje objektívne dobro a zlo, že materstvo a otcovstvo sú len rodové stereotypy a vražda je iba slobodnou voľbou. Je to celé plné rozporov, a to značí, že niečo asi nebude v poriadku.

Dodržme teda slovo a nevnucujme vôbec nič. Aby si naozaj a úplne mohli vybrať celkom sami. Nebude na škole náboženstvo - ale ani etika a sexuálna výchova - a deti vyrastú úplne slobodné. Lenže potom musíme deti vychovať aj bez akýchkoľvek morálnych zásad a pravidiel. Nebudete môcť deťom povedať, čo sa smie a čo sa nesmie, nebodaj ich za to vyhrešiť. Ako, predsa, môžete vy sami určiť, čo sa smie a čo nie? Ako môže vôbec niekto určiť, čo je správne? Rodičia z vlastných skúseností povedia, že z takých detí môžu vyrásť akurát tak drzí fagani, ktorí budú všetkým normálnym ľuďom liezť na nervy a väčšinu života asi presedia v base. Ale to dnes asi nie je problém, lebo všetkých mladých predsa vedieme k takému životnému štýlu. Keď by sme však šli až celkom do presnosti pojmov a chytali za slovíčka, ani štát nemôže určiť, čo je a čo nie je správne. Nemôžu tu teda byť nijaké zákony a nariadenia, veď sú práve takou definíciou názoru ľudí vo vláde, ktorí ho, vďaka vysokým postom, vnútia aj nám ostatným. Och, koľká nespravodlivosť a nesloboda... Hurá, staňme sa anarchistami, určite budeme šťastnejší!

S tým už nejde tak ľahko súhlasiť. Každý z nás má minimálne svedomie, nejak v srdci tuší, čo je dobré a čo nie. Aspoň väčšina z nás sa podľa toho automaticky správa, všetci chceme byť predsa dobrými ľuďmi. A všetci aspoň približne rovnako chápeme, čo to znamená byť dobrým človekom. V žiadnom prípade si nemyslím, že sa tu treba hádať o nejakých slovíčkach a definíciách. Ja sa naopak pýtam, prečo to dnes tak často robíme! Mojím názorom je, že každý z nás potrebuje vieru. Sloboda je v tom veriť čomu chcem. Každý jeden má v svojom srdci nejakú vieru, či už to vyznáva alebo nie - existencia/neexistencia Boha, matka príroda, Ježiš Kristus, Budha, svedomie, šťastie, Alah,... Sloboda je v tom, že si môžem vybrať, čomu budem veriť, a pokiaľ nebudem porušovať nejaké elementárne morálne zásady dané svedomím a zákonom, pokiaľ nebudem iných obmedzovať a budem rešpektovať ich vieru, aj ostatní budú rešpektovať tú moju.

Keď teda chceme bojovať za slobodu, nechajme rodičov vychovávať svoje deti a nenechajme štát nalinajkovať život. Kým si deti sami nevedia adekvátne vybrať akou cestou pôjdu, kto iný by to mal za nich určiť ak nie ich rodičia? Štát pre deti nevyberie lepšie, ako rodičia (je tu samozrejme aj otázka rómskych a skutočne zanedbaných detí, ale aj v tom prípade, keďže sú ovplyvnení prostredím, oni tak vlastne chcú žiť. Keď im chceme pomôcť, musíme najprv pomôcť rodičom a okoliu, nie brať deti. Tak dosiahneme väčšiu a efektívnejšiu zmenu ako keď im sociálka dieťa automaticky zoberie). Bojujeme za slobodný výber matky, aby sa mohla rozhodnúť zabiť svoje budúce dieťa, no keď sa už aj slobodne rozhodne pre jeho život, vezmeme jej právo vychovávať ho. Za túto slobodu bojujeme?!

Nakoniec by som vám všetkým rada adresovala jednu výzvu. Neostávajte ľahostajní a neuspokojte sa s názorom prebratým zhora. Sami sa zaujímajte a ozvite sa, ak ste proti. Hoci sa to pomaly mení, zatiaľ ešte stále sme demokratickou republikou a myslím, že ňou stále najviac hýbu jej občania. Preto aj ja robím aspoň to jediné, čo zatiaľ môžem - apelujem na vás, čo môžete spraviť viac...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?