Generácia života

Autor: Lucia Švecová | 1.9.2013 o 9:52 | Karma článku: 5,51 | Prečítané:  380x

Určite sú vám známe pojmy kultúra/civilizácia/generácia smrti. Svet okolo nás chce zahubiť všetko živé a všetko dobré. Zdá sa, že niet úniku. No predsa je tu nádej. My, ktorým sa to nepáči, sme povolaní byť generáciou života, prinášať dobro tam, kde je zlo, bojovať za (zdravý a normálny) život.

 

Dnešným „trendom" je zneucťovanie človeka a života. V médiách vidíme samé vulgarizmy či predávanú nahotu, nakupovanie nás núti zapredať dušu. Interupcie sú čoraz častejšie, eutanázia sa legalizuje. A všetko sa to pomaly ale isto stáva normálnym, aby sme zaspali v sladkých predstavách o tom, že je to v pohode, a vôbec si neuvedomili, čo sa v skutočnosti deje. Reklamy nám hovoria, že hriešne veci sú dobré, že je dobré podľahnúť pokušeniu (sladkosti sú hriešne dobré). Tento svet nás teda skoro núti hrešiť, zabíjať a naveky zomierať v pekle. Ako sa z toho vymaniť, ako prežiť?

Našťastie, ešte to nie je také zlé a predsa sa nás tu nájde dosť, ktorí s týmto nesúhlasíme, ktorí chceme život (a chceme ho v plnosti : ) ). My všetci sme povolávaní byť Generáciou života. Nie, nie je to nijaké hnutie, sekta ani nič podobné. Jednoducho každý z nás má bojovať za život. Za to, čo je dobré, proti zlu a smrti. Bojovať sa dá rôzne, od (ne)obyčajného príkladu vzorného života až po pochody Za život či zakladanie rôznych mimovládnych organizácií. Verím, že každý z nás vo svojom srdci vie, čo by mohol a mal spraviť, tak sa nebojme do toho pustiť. Nebude to ľahké, pretože Zlo je dosť mocné a má v rukách najmocnejšie zbrane tohto sveta (médiá, vládu,...). Nebude to ľahké, pretože my ľudia vieme byť veľmi neprajní a tak sa nevyhneme ohováraniu či osočovaniu tou druhou stranou. Nebude to ľahké, pretože Smrť sa veľmi snaží, ale máme nádej. Máme, pretože (ako si to pamätáme z rozprávok či poznáme z Biblie) dobro víťazí nad zlom a život nad smrťou! A nie je to len príbeh, je to skutočná realita, ktorú môžeme zakúsiť, ak budeme aspoň trochu bojovať. Na tento boj treba každého. Tak sa vyzbrojme odvahou, láskou k životu, dobrom a vyrazme do boja!

Ako žiť príkladne? Musíme najprv rozpoznať všetko, čo je zlé, a slobodne sa toho vzdať. Aj toho najmenšieho, ako je ohováranie, malé úplatky či drobné podvody. A následne si osvojiť všetko do dobré. Jednoducho ukazovať svetu, že sa dá žiť aj inak. Že normálna rodina (mama-otec-deti) je šťastnejšia, že deti treba prijímať ako dar a nie zabíjať ich ešte nenarodené, že starí ľudia si tiež zaslúžia úctu, že keď si zvolíme dobro, náš život je lepší. Čo robiť, zistíme aj jednoduchšie - opak toho, čo robí dnešný svet (miesto prostitúcie predmanželská čistota, miesto rozvodov navždy svoji, miesto potratov veľká rodina, miesto korupcie čestný život,...). Nie je to také ťažké a je to dobrá perspektíva pre život.

Kultúra smrti je veľkým nebezpečenstvom. V prvom rade pre život ako taký. Život je väčší dar, ako si zaslúžime, dar, nad ktorým nemôžeme vládnuť. Jeho ničenie je jednoznačne zlo, to vie každý, len táto doba nám zatvára oči. Vraví, že nenarodené deti ešte naozaj nežijú, a chorí či starí ľudia už úplne nežijú, a preto nášmu svedomiu takáto smrť nepríde tak zlá. No je to to isté, nenechajme sa zaslepiť. Okrem života samotného týmto spôsobom kultúra smrti ohrozuje naše svedomie a vnímanie sveta mladých ľudí a detí. Je to nebezpečenstvo, ktoré môže zničiť spoločnosť i svet celý.

Takže, verím, že všetci chceme byť Generáciou života a nie smrti. Verím, že všetci chceme žiť a život chrániť. Verím, že všetci naberieme odvahu bojovať proti zlu. Verím, že zvíťazíme!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?