Na čo pochod?

Autor: Lucia Švecová | 27.8.2013 o 21:22 | (upravené 28.8.2013 o 0:25) Karma článku: 5,21 | Prečítané:  446x

Iste ste zaregistrovali, že 22.9. sa bude v Košiciach konať Národný pochod za život. Možno ste tiež zaregistrovali, ako slovenskí biskupi vyzývali, že „situácia je tak vážna, že vaša neúčasť bude ospravedlnená len z veľmi vážnych dôvodov“. Ale na čo pochodovať? Nepomôže viac zabrániť Gay pride-u? Alebo vrhnúť sa na vládu a zabrániť im novelizovať sprostosti? Zmení niečo pochod?

 

Neviem, či zmení. Úprimne, dúfam v to, ako v nič iné. Stále vidím ďalšie správy o dianí vo svete, o dianí, ktoré sa pomaly ale isto dostáva aj na Slovensko, o dianí, ktoré ničí všetko normálne na tomto svete. Je to strašné a začína byť ešte strašnejšie. Je zjavné, že niečo s tým treba spraviť. Ale čo? Nemyslím, že by ktokoľvek z nás, ktorí sa hlásime k tomu normálnemu, by mal také kontakty a prostriedky, aby s pomocou ozbrojenej polície zabránil pochodu homosexuálov, či vyhrážať sa politikom, aby miesto legalizácie pedofílie radšej ochraňovali normálnu rodinu. Nemyslím, že sa ktokoľvek z nás úplne sám odhodlá vôbec niečo spraviť, okrem písania bezcenných článkov. Preto sa tu naskytá iba jediná šanca - verejne a na celonárodnej úrovni ukázať svoj postoj, postaviť sa za to, čo je správne. No a, všimne si to vôbec niekto tam hore a bude to brať do úvahy pri najbližšej novelizácií zákonov? Myslím, že všimnúť si to iste všimnú. Ale to záleží aj na nás, práve preto by sme tam mali prísť úplne všetci. Či budú brať do úvahy, to neviem, ale dúfam, že budú chcieť predísť vzbure celého národa. Aby sme ale ukázali, že to zaujíma a nepáči sa to celému národy, znova je tu apelácia, že sa musíme zúčastniť všetci. Bezpodmienečne!

Nádejou nám môže byť to, že nie sme jediní. Hnutie Za život je celosvetové a na celom svete sa organizujú pochody Za život. Týmto slovenským sa len pripájame k niečomu omnoho väčšiemu, preto si myslím, že by to mohlo zavážiť. Ďalšia vec, ktorá ma utvrdzuje v tom, že to má zmysel, bol Francúzsky pochod za rodinu. Áno, tam to bolo až nebezpečné, pretože proti pochodu priamo zasahovala polícia. Ale vďaka tomu z toho bol neutajniteľný prípad, o ktorom sa ihneď hovorilo minimálne po celej Európe. Na Slovensku sa nebojím toho, že by nás prišla polícia rozohnať obuškami. Aj keby hej, aspoň by sme mali väčšiu šancu, že nás vláda bude brať do úvahy. Keďže ale nemáme takú šancu zviditeľniť náš pochod takýmto škandálom, znovu vás vyzývam - zviditeľnime to aspoň tým, že tam prídeme skutočne všetci!

Za čo všetko pochodujeme? Za práva. Za tie skutočné práva, v prvom rade za právo na ochranu života. A to počas celého života, už od počatia. Takže proti potratom, proti pedofílií, proti prostitúcií, za ochranu normálneho manželstva a normálnej rodiny, proti eutanázií,... Stále ma zaráža, že je toho až tak veľa, čo treba napraviť. Musíme teda za každú cenu dosiahnuť, aby sa o tomto pochode vedelo, a aby ho vláda brala do úvahy. Ešte raz, teda (už kričím): MUSÍME PRÍSŤ VŠETCI! Nič teraz nie je dôležitejšie. Všetko ostatné sú malichernosti. Tu ide o budúcnosť sveta, o život, o ľudské duše! Keď nebudeme tu, môžeme sa rovno nazvať lenivými zvermi bez citu, pretože by nám na ničom nezáležalo. Dištancovali by sme sa od svojej budúcnosti. A všetci by to videli, pretože všetci ostatní budú pochodovať Za život a (dúfam že len) hŕstka bude na Gay Pride. Verím, že všetci chceme mať dobrú budúcnosť, preto IDEME NA POCHOD ZA ŽIVOT!

My kresťania máme oveľa väčšiu povinnosť byť tam, pretože nás volá Kristus, volá nás Cirkev. Nesmieme voči tomu ostať ľahostajní. Máme veľké povolanie a na každom z nás závisí, či bude pochod úspešný, alebo nie. Prečo sú homosexuáli a pedofili schopní sa tak zorganizovať? Prečo sú schopní byť takými zapálenými aktivistami? Ale hlavne, prečo my nič nerobíme? Teraz máme šancu to napraviť, tak ju nepremárnime. Je naozaj NEVYHNUTNÉ aby sme tam boli! Prečo je to našou kresťanskou povinnosťou? Pretože nasledujeme Krista. A čo robil Kristus? Hlásal pravdu. Za tú pravdu ho nenávideli, dokonca ho za ňu zabili. Ale práve vďaka tomu tej pravde toľko ľudí uverilo a verí jej dodnes. Takže, nezatvárajme pred tým oči.

Posledný krát vás ešte aj prosím, veľmi prosím, všetci tam príďte. Vidíme sa teda 22.9. v Košiciach.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?