Viera a spoločnosť

Autor: Lucia Švecová | 25.8.2013 o 16:50 | (upravené 25.8.2013 o 17:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  170x

Znova sa dostávame k úpadku dnešnej spoločnosti. Je tu ešte jeden dôvod, prečo spoločnosť zaniká, a ten je oveľa hlbší. Podmienil všetko ostatné. Je to úpadok viery. Ten je oveľa zničujúcejší ako všetko ostatné, pretože kvôli nemu nezomierajú telá, ale duše...

Vidíme, že dnešným centrom tej „homo" a pedofílnej katastrofy je Európa. Nórsko, Švédsko, Česko, pomaly aj Anglicko a šíri sa to ďalej. Prečo práve tu? Musíme si pripomenúť čím bola Európa kedysi. Bolo to centrum civilizácie. Vznikali tu veľké ríše, kráľovstvá, Európa bola hlavným dejiskom skoro v celých dejinách. Za každým týmto vzostupom ale čosi stálo - viera. Najprv viera v gréckych bohov a veľká Antická ríša. Lenže viera v gréckych bohov bola trochu nepodložená a tak Antická ríša zanikla. Potom tú vieru vo veľkej miere prebrali Rimania a pripojili k nej vieru v cisára. Lenže to bolo rovnako nepodložené a tak aj Rímska ríša zanikla. A vtedy prišlo kresťanstvo. Oslobodilo Európu od barbarských národov a umožnilo vznik hneď niekoľkých celkov. A tak svet rástol. Bolo pár pádov, ale viera pretrvávala, a tak sa všetko vždy napravilo. No čo sa deje teraz?

Viera sa nejak vytráca. Nezanikne, pretože je celkom dobre podložená. Vždy tu budú nejakí veriaci. Ale vytráca sa zo spoločnosti, ktorou kedysi hýbala. Stačí sa obzrieť okolo seba, aké to má strašné následky. Viera sa vytratila, tak sa vytráca aj manželstvo, vytráca sa zdravá rodina a vytráca sa spoločnosť. To, čo vzniká, sa totiž spoločnosťou v žiadnom prípade nazvať nedá. Ale prečo sa to deje? Vari kresťanská viera stratila na dôveryhodnosti? Veď sa nezjavil Ježiš a nepovedal: „Viete čo, sorry, ale pomýlil som sa, veríte v bludy..."! No civilizácia, ktorá vyše 1000 rokov hľadala Božiu vôľu, odrazu tvrdí, že kresťanstvo je hlúposť. Nie je to ako za „socíku", vtedy vrchnosť vyhlásila, že sú to bludy, no ľudia ďalej verili. Práve vtedy viera ľudí držala. Ale teraz, vrchnosť nepovedala priamo, že kresťanstvo je blud (to by predsa protirečilo divadielku demokracie). Len spopularizovala opačné hodnoty a princípy, ako sú tie kresťanské a ľuďom sa to zapáčilo. A v tom bol ten problém.

Už sme mali pocit, že sme v tej správnej dobe, že môžeme dôverovať vláde. Lenže tak to nebolo, vláda a politika nikdy nebude skutočne dobrá, pretože je to proste vláda a politika. Jediná vláda a politika, ktorá môže byť dobrá, môže byť dokonca dokonalá a bude fungovať, je Kristova vláda a kresťanská láska. No my sme na to zabudli a šli sme ako „kravičky za volom". My sme mali držať, my sme mali byť verní viere a neochvejní. No my sme podľahli a tak je to tam, kde to je (radšej bez vulgarizmov). Je pochopiteľné, keď podľahnú ateisti. Ale príliš to ťahalo aj nás ostatných. Dnes nám už príde nepredstaviteľné niečo také ako rok hľadania Boha v tichu na púšti, či vzdanie sa všetkého na misiách v chudobných krajinách. To je pre fanatikov! - to tvrdíme, ale nie je to tak. Je to bežná kresťanská prax, len sme na ňu zabudli. Áno, sme kresťanmi už len oficiálne. Keby sme neboli, možno by sme nezmenili politikov v parlamente, ale menili by sme veci a ľudí okolo seba (hlavne seba) a menili by sme svet k lepšiemu. Dokonca, keďže sa stále hráme na demokraciu, mohli by sme si vybrať aj iných politikov ako vládnu dnes, ešte by sa možno našli aspoň trochu lepší (aby sme si nemuseli nechať nadiktovať správny smer...). Lenže my, neviem, či je to lenivosť, slabá sebadisciplína alebo niečo iné, Boha a vieru sme odsunuli na vedľajšiu koľaj. Bohužiaľ, nie len to, už pomaly odsúvame aj zdravý rozum a to je už veľmi zle. Stvrdli sme vo svete, na ktorý jedine ak nadávame, ale nám samým sa ani len nechce rozmýšľať nad tým, ako ho zmeniť, nie to začať konať.

Je obrovská škoda že sa z niekdajšieho centra histórie stalo centrum „slepej sprostosti". No verte, že Boh má moc niečo s tým spraviť, ale len ak sa pre to rozhodneme my. To je výzva do dnešných dní. Niečo sa skutočne môže napraviť, ak my dovolíme Bohu a odovzdáme sa mu ako nástroje jeho lásky, ktoré spravia čokoľvek, čo bude Boh chcieť. Tak, želám vám veľa odhodlanosti :) - to je jediné, čo vám treba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?